Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia wiatrowa - Organizacje pozarządowe o energetyce wiatrowej
Energia wiatrowa - Organizacje pozarządowe o energetyce wiatrowej Poleć ten artykuł znajomemu...
Wtorek, 23 Marzec 2010 09:50
wiatrakiNa wniosek PSEW, odbyło się spotkanie szefów organizacji pozarządowych, w którym uczestniczyli Tomasz Wieczorek, prezes Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii, Bogdan Gutkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Energetyki Wiatrowej, Maciej Stryjecki, prezes Fundacji na Rzecz Energetyki Zrównoważonej oraz Jarosław Mroczek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Celem spotkania było omówienie zasad współpracy w zakresie podnoszenia świadomości i akceptacji społecznej odnośnie energetyki wiatrowej w Polsce.

Zgromadzeni na spotkaniu zgodnie stwierdzili, że znaczący wpływ na brak akceptacji energetyki wiatrowej w Polsce mają nierzetelne opinie prezentowane publicznie przez niektórych polskich polityków i różnego rodzaju mediach.
Podczas spotkania, omówiono działania, jakie zdaniem zgromadzonych należy podjąć by przeciwstawić się inicjatywom takim jak zorganizowana pod auspicjami Klubu Parlamentarnego PiS konferencja zatytułowana "Z wiatrem czy pod wiatr?, podczas której według szefów organizacji pozarządowych, przedstawiono uczestnikom spotkania nierzetelne informacje na temat energetyki wiatrowej w Polsce.

Prezesi J. Mroczek, T. Wieczorek, B. Gutkowski i M. Stryjecki zdecydowali się w pierwszej kolejności wysłać wspólnie podpisane pismo do Przewodniczącej Klubu Parlamentarnego PiS Grażyny Gęsickiej z prośbą o wyrażenie opinii, co do stanowiska, jakie Klub Parlamentarny PiS reprezentuje na temat sensu i konieczności rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce.

W trakcie spotkania omówiono również szereg innych działań, dzięki, którym prawdziwe informacje o energetyce wiatrowej zaczną docierać do społeczeństwa - silna kampania edukacyjna podczas Światowego Dnia Wiatru, strona internetowa poświęcona faktom o energetyce wiatrowej czy organizacja konkursów wyłaniających ludzi o dużej świadomości w zakresie energetyki wiatrowej.

Spotkanie zakończyło się wyrażeniem deklaracji regularnych spotkań i konsultowania wzajemnie stanowisk prezentowanych publicznie na temat energetyki wiatrowej.

Źródło: WNP