Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia odnawialna - Studenci z Holandii zbudowali ekologiczny i lepszy Batmobil
Energia odnawialna - Studenci z Holandii zbudowali ekologiczny i lepszy Batmobil Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 24 Marzec 2010 10:34
żarówkaPojazd przypomina Batmobil w nieco dłuższej wersji. Tak na prawdę jest to autobus z napędem elektrycznym oraz komponentami o wysokiej jakości.


O dziwo jak na publiczny środek transportu autobusik ma imponujące parametry. Ogromny blok akumulatorów zasila silniki elektryczne o łącznej mocy 800 koni mechanicznych. Studencki Batmobil ma spory zasięg, ponieważ na jednym ładowaniu może przejechać niemal 210 kilometrów.

BatLimo zbudowano nie tylko ze względu na ciekawy wygląd. Celem projektu było stworzenie autobusu, który nie będzie miał wyznaczonej stałej trasy. Zamiast tego wsiadający pasażerowie będą opłacali zajmowane miejsce i informowali kierowcę gdzie chcą jechać i ile mniej więcej ma zająć podróż. Projekt nowego systemu “sprawnej komunikacji” mógłby być jedynie czymś w rodzaju podstępu umożliwiającego pozyskanie środków na zbudowanie studenckiego imprezowego wozu.

Gdyby jednak wyposażyć kierowcę takiego pojazdu w odpowiednio dostosowaną nawigację GPS może udałoby się osiągnąć zamierzony cel.

Źródło: EcoFriend