Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Biogaz - PGNiG rozmawia z Orlenem o wspólnej inwestycji we Włocławku
Biogaz - PGNiG rozmawia z Orlenem o wspólnej inwestycji we Włocławku Poleć ten artykuł znajomemu...
Środa, 24 Marzec 2010 10:35
biogaz- Prowadzimy rozmowy z PKN Orlen w sprawie ewentualnej współpracy przy inwestycji w elektrownię gazową we Włocławku - potwierdził w rozmowie z portalem wnp.pl wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński. Według niego jest to jeden z kilku projektów, nad którymi zastanawia się obecnie spółka.

Nasz rozmówca przyznał jednak, że z projekem tym wiąże się kilka niewiadomych. - Sam Orlen podkreśla, że wejście w energetykę będzie możliwe dopiero w przypadku zmniejszenia zadłużenia spółki, co uwolni możliość kredytowania takiej inwestycji - mówi Radosław Dudziński.

Pozostaje jeszcze kwestia przyszłości Anwilu, dla którego elektrownia ma być źródłem zasilania. - Nie jest wykluczone, że w przypadku sprzedaży tej spółki do rozmów musiałby zostać włączony jej nowy właściciel - przypuszcza wiceprezes PGNiG.

Radosław Dudziński nie zdradził o jakich innych projektach energetycznych myśli obecnie spółka. Potwierdzone są plany inwestycyjne dotyczące trzech elektrowni - w Stalowej Woli, Tarnowie oraz Gdańsku. Zdaniem wiceprezesa PGNiG planem minimum spółki jest posiadanie przynajmniej 300 MW własnych mocy produkcyjnych. Według wstępnych wyliczeń trzy powyższe projekty gwarantują już ten poziom.

Źródło: WNP