Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Strona główna Artykuły lista artykułów Energia słoneczna - Solarne ładowarki dla urządzeń Apple
Energia słoneczna - Solarne ładowarki dla urządzeń Apple Poleć ten artykuł znajomemu...
Poniedziałek, 02 Listopad 2009 00:00
solarKiedy iPhone lub iPod wykrztusi ze swojego akumulatorka ostatnią dawkę energii, a my jesteśmy w trasie, poza domem lub zepsuła się nam ładowarka, ogarnia nas irytacja i zniesmaczenie. Na szczęście możemy poratować się solarnymi ładowarkami dedykowanymi dla urządzeń Apple.

Są dwa rodzaje ładowarki ReNu. W pierwszej z nich na podstawce umieszczono cyfrowy zegar. Druga wyposażona jest w dodatkowe głośniczki. Obie oferują, jak na kolektory słoneczne, przyzwoity czas ładowania. Po 9 godzinach w pełni naładujemy baterię jeśli całą aparaturę ulokujemy w bezpośrednio nasłonecznionym miejscu. W przypadku gdy nie mamy takiej możliwości, a do dyspozycji mamy pomieszczenie z rozproszonym światłem dziennym, czas wydłuży się do 20 godzin. Sugeruje to, że zahaczymy o następny dzień. Uzupełnianie mocy powinno zająć podobnie niecałą dobę przy zwykłym pochmurnym dniu. Może ta solarna ładowarka nie wydaje się poręczna, ale powinna zmieścić się za tylną szybą samochodu. Zawsze lepsze to niż nic.

Znalazło się też coś dla iPod’a. Szczerze mówiąc takiego giganta trudno przeoczyć. Model Reverb wyróżnia się wysokością nieco ponad 90 cm! Posiada nawet głośniki stereo i subwoofer. Z jednej strony system 2.1 to świetny bajer. Z drugiej wydłuża to czas ładowania gdyż zainstalowane w nim bonusy efektywnie zużywają energię. Pełne ładowanie iPod’a i systemu głośniczków 2.1 w pełnym, mocnym świetle zajmuje 20 godzin. W zwykłym średnio nasłonecznionym pokoju zajmie to 40 godzin. Moim zdaniem ten eko-gadżet nadaje się do transportowania w samochodzie jedynie jako ładny i drogi zderzak.

Pora na coś bardziej mobilnego. Podręczny Solar Surge od Novothink przeznaczony dla iPod’a Touch zmieści się w drugiej kieszeni, torbie czy schowku. Na wyposażeniu jest gniazdo i kabel USB przez, który możemy naładować nasz sprzęt. Nic nie wiadomo o czasie pełnego uzupełnienia energii nawet na stronie producenta. Podejrzewam, że jet to zewnętrzny “wspomagacz”, który na bieżąco w miarę możliwości uzupełnia braki w akumulatorach.

Źródło: Ekoblogia